يکي از نياز هاي کسب و کار هاي امروزي در سطح اينترنتي صدرصد سئو است, يکي از مشکلات فروشندگان محصولات فيزيکي يا ديجيتالبي در دنياي وب اين است که چگونه محصول خود را سئو کنيم و وقتي نام محصولشان را سرچ ميزنند سايتشان بالا ترين رنک را نسبت به رقباي ديگرشان داشته باشد. سئو يک مسئله پيچيده در سطح اينترنت است مخصوصا سئو يک محصول که کار بسيار ساده اي هم نيست,  با همين سئو بعضي از فروشگاه اينترنتي فروش هاي ميليون رو از محصولات خود دارند چه ديجيتالبي چه فيزيکي.

در اين مقاله قصد دارم تجربيات خودم رو که طي سئو يک محصول ديجيتالي داشتم رو خدمتتون عرض کنم, و روش هايي که استفاده کردم براي محصول فيزيکي هم صدق ميکند و ميتونيد تاثير بسزايي بگريد. در ادامه مطلب همراه آرنا لرن باشيد.

چگونه محصول خود را سئو کنيم؟

سوال اين است که چگونه محصول خود را سئو کينم؟ سئو محصول داراي  فاکتور هاي خاص است و نياز به زمان دارد که زمان سئو کردن محصول کلا مربوط به کليد واژه محصول و رقبا هستش.

من خودم شخصا يک محصولي رو سئو کردم و ازش فروش خوبي کردم که در اين حمله بيل گيتس صدق ميکنه که ميگه”موفقيت در انتظار کسي است که بتواند به صحرانشينان ماسه بفروشد !” اگر يک سرچ بزنيد تو گوگل “ساخت پروکسي تلگرام” ميبينيد در 5 رنک اولي که مياد يک محصول هست که آموزش ساخت پروکسي تلگرام رو ميده که براي سايت تکبين هست که من ساختم تنها آموزش پولي ساخت پروکسي تلگرام در اينترنت براي من بود و اکثرا رايگان بودن اما تونستم ازش فروش خيلي خوبه (اما محصول من يکي ويژگي خاص داشت که اونم ضد کردن پروکسي رو ياد داده بودم به خاطر همين پولي بود) .

الان سوال اينجاست که من چه شکلي تونستم اين محصول که رايگانش در اينترنت پر است رو فروشي ميليوني کنم و بيارمش بالا و گاهي اوقات رنک صفحه محصولم رو به 3 رسوندم که براش بسيار بسيار زياده چون تمام رقبا من در اين کليد واژه رايگان آموزش ميداند اما من پولي(دليل پولي به خاطر ضد بودن و آموزش جامع بود), در اينجا ميخوام چندين تا فاکتور هايي که استفاده کردم جهت سئو کردن محصول رو بيان کنم و اميدوارم از اين مقاله بهره لازم رو ببريد.

توضيحات و عکس هاي اختصاصي محصول

يکي از فاکتور هاي لازم جهت سئو کردن محصول اين است که شما بتوانيد توضيحات کاملا اختصاصي و يونيک براي محصولاتتان ايجاد کنيد که اينجور توضيحات در ديگر سايت هاي نباشد يکي از اولين کار هايي که من کردم يک توضيح اختصاصي براي محصولم نوشتم که کاربر رو بتونم راحت تر جذب کنم و اينکه به ويژگي محصولم اشاره کردم.

در قدم بعد اومدم عکس هاي گرافيکي بسيار زيبا براي محصولم ايجاد کردم که و از ويژگي هاي محصول در عکس نوشته هام استفاده کردم که يقينا از لحاظ بصري و سئو خيلي ميتونه تاثير بزاره چه در کاربر و چه در گوگل.

انجام موارد پايه اي سئو

من اساسي ترين کار رو سئو محصول بعد از انتشار محصول در سايت انجام دادم اما قبل از انتشار نياز به رعايت نکات و اصول سئو هست.

سعي کنيد قبل از انتشار محصول موارد پايه اي سئو رو انحام دهيد و محصول رو به صورت سئو شده در سايت منتشر کنيد و تمام چراغ هاي سبز افزونه ياست هم بگريد که در ادامه براي بالا آوردن به محصول به صفحه اول يا رنک 1 اينا ها نياز هست و گوگل هم به اصول پايه اي سئو هم امتياز ميده وبدون ايناا هم نميشه محصول رو اورد بالا و فروش کرد.

ايجاد محتوا مرتبط با محصول و لينک سازي داخلي

يکي از اساسي ترين کار هايي که براي بالا اوردن اين محصول کردم اين بود که مقالات مختلفي که يه جور ميشد به اين محصول مرتبطش کرد رو ايجاد کردم(حدودا 3 تا فکر کنم) براي مثال : يکي از مقالات افزايش ممبر کانال تلگرام بود که با استفاده از اين اومده بودم يکي از روش ها که با استفاده از پروکسي ميشد ممبر رو برد بالا توضيح دادم و از طريق اين مقاله به صفحه محصولم لينک داده بودم که تاثير بسيار بسيار خوبي گذاشته بود چون هم با تلگرام مرتبط بود و هم پروکسي تلگرام . من در اين روش کاري رو کردم که ديجي کالا انجام داد ديجي کالا اومد ديجي کالا مگ رو انداخت و با مقالات مختلف و مربوط به محصولاتش اومد به محصولاتش لينک داد تا بيان بالا و که از نظر من بسيار کار خيلي خوبي است.

در ادامه اومدم هرچي مقاله مرتبط با محصولم رو داشتم اديت زدم و از طريق اين مقالات به صفحه محصولم لينک کردم که به اصطلاحا بک لينک سازي داخلي کردم که در کوتاه مدت سريعا به جواب مثبت رسيدم و تونشتم براي شروع کار فروش خيلي خوبي کنم.

بک لينک سازي مرتبط با محصول

اساسي ترين کاري که براي محصول ساخت پروکسي تلگرام انجام دادم اين بود که در انجمنها ميرفتم نگاه ميکردم برخي ها تايپيک هاي مختلفي درمورد پروکسي تلگرام زده بودند, ميومدم در اين انجمن ها ثبت نام ميکردم و از طريق اين تايپيک ها که مرتبط با محصولم بود لينک ميکردم به محصولم که تونست با اين کار سريعا بياد صفحه اول و ورودي خوبي بگيره.

يا اينکه مقالات مرتبط با محصولم بود رو ميومدم در وبلاگ هايي که داشتم ميزاشتم و يا بعنوان پست مهمان در سايت هاي مختلف ميزاشتم از اين طريق به محصولم لينک ميدادم, يا اينکه مقالات مرتبط با محصولم رو هم در شبکه هاي اجتماعي پخش ميکردم که از نظر گوگل خيلي کار مفيد و خوبي است و ميتونست ورودي هاي خوبي بگيرد برام.

اجبار کاربر ها به تعامل

يکي از روش هايي که ميتوانيد روي سئو تاثير بزارد و گوگل به آن صفحه امتياز زيادي بدهد نظرات کاربران است من در ادامه اومدم در توضيحات محصولم و خود محصول چند تا نکته کليدي رو حذف کردم که بعدا کاربر ها بيان براي فهميدن اين نکته کليدي در سايت نظر و يا همون کامنت بزارند, وقتي يک صفحه نظرات و کامنت هاش زياد باشه از نظر گوگل اين صفحه فعالي است و بهش امتياز ميده و ميتونه روي رنک صفخه تاثير عالي بزاره و راحت بياد بالا.

بروزرساني صفحه محصول

يکي از مهم ترين نکات در سئو اين است که بتوانيد صفحه تان را هميشه بروز نگه داريد, منم در ادامه اومدم براي محصولم آپديت جديد دادم و با گذاشتم توضيحات جديد در صفحه محصولم آن را بروز کردم اين کار باعث شد گوگل امتياز زيادي به صفحه بده چون ميبينه صفحه بروز است و بروز بودن صفحه, نشانه مهم بودن و فعال بودن صفحه محصول است و ميتونه تاثير خوبي بگيره.

جمع بندي

در اين مقاله سعي با زبان عاميانه طي تجربياتي که داشتم روش هاي سئو کردن محصول رو به شما معرفي کنم, اين فاکتور هايي که در بالا عرض کردم روش هايي هستند که به صورت عملي من از آن تاثير گرفتم و توانسته بر روي سئو محصول من تاثير بزارد.

اميدوازم از اين مقاله بهره کافي رو برده باشيد.

منبع : چگونه محصول خود را سئو کنيم؟

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : محصول ,صفحه ,محصولم ,هايي ,خوبي ,تاثير ,پروکسي تلگرام ,چگونه محصول ,کردن محصول ,صفحه محصولم ,استفاده کردم ,ساخت پروکسي تلگرام ,اينکه مقالات مرتبط
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اهنگ جدید پنجره رو به نسیم آشپزی و خواص خوراکی‌ها بازرگانی خلیج فارس فروش دستگاه حضور و غیاب rubiks Theresa افزایش فالوور اینستاگرام